بالم لب

بالم لب نوعی موم یا پماد است که دارای موادی با خاصیت نرم کنندگی و مرطوب کنندگی میباشدو انواع مختلفی دارد که توسط تیم فنی حراجی تو برای شما عزیزان بصورت یک مقاله تهیه و تنظیم شده. آبرسانی و چرب نگه داشتن لب بغیر از حفط زیبایی لب  باعث سلامت و همچنین از ترک خوردن و زخم شدن لب ها مخصوصا در فصول سرد جلوگیری میکند.

بالم های لب از یک سری مواد اولیه ثابت تشکیل میشوند که عبارتند از:

لانولین : از لانولین به عنوان یک نرم کننده ، لوازم آرایشی و دارویی مورد استفاده می‌شود.

موم زنبور عسل : ستفاده از موم در محصولات آرایشی و نگهداری از پوست نیز در حال افزایش است. مطالعه ای در آلمان نشان داده که موم از سایر کرم‌های محافظت کننده (کرم‌های بر پایه روغن‌های طبیعی مثل ژل‌های پترولیوم) تحت شرایط دستورالعمل خودش بهتر عمل می‌کند. موم در تولید ترمیم کننده لب، برق لب و کرم‌های دست و مرطوب‌کننده‌ها و سایه چشم و رژ گونه و خط چشم نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. موم همچنین ترکیب مهمی در موم سبیل و پمادهای مو که مو را براق و صاف نشان می‌دهد نیز به‌شمار می‌رود.

وازلین : چربی معدنی که با نام تجاری وازلین شناخته‌شده‌تر است، از تصفیه روغن‌های سنگین نفت که باقی‌مانده تقطیر در ۳۶۰ درجه گرما است به دست می‌آید. به عنوان مرطوب‌کننده بافت پوست در تولید کرم و لوسیون کاربرد دارد. وازلین می‌تواند برای محافظت از زخم و سوختگی‌های پوستی محافظت نماید.

روغن نارگیل : نوعی چربی اشباع شده‌است که از میوه درخت نارگیل به دست می‌آید از این روغن در تهیهٔ مواد آرایشی بهداشتی و همچنین در غذاها استفاده می‌شود. این روغن سرشار از نوعی اسید چرب با زنجیره متوسط، اسید لوریک، می‌باشد.

روغن دانه آفتابگردان : این روغن، یکی از روغن‌های رایجی است که برای سرخ کردن و پخت‌وپز مواد غذایی، کاربرد گسترده‌ای دارد. پس از آن که از دانهٔ آفتابگردان روغن گرفتند، کنجاله آن را برای خوراک دام مورد استفاده قرار می‌دهند.

پارافین : روغن پارافین در قرن نوزدهم میلادی به وسیله دانشمندی آلمانی بنام کارل فون ریچنباخ یافت شد. این روغن در صنایع زیبایی کاربرد دارد.
که هرکدام از این مواد تشکیل دهنده به مقداری داخل بالم های لب استفاده میشوند.
برخی از این بالم های لب داری ویتامین های ث ، ای هستند که این مواد فاکتورهای مبارزه باپیری و چین و چروک و همچنین ترک خوردن لب میشوند.

کاربردها

– درمان خشکی لب

– آب رسان لب

خرید بالم لب مناسب

برای خرید بلم لب مناسب باید به فاکتورهای زیر توجه نمود:

– بالم لب باید دارای ویتامین های مناسب باشد.

– بالم لب حاوی SPF موادی است که برای مراقبت در برابر اشعه های مضر خورشید در بالم های لب استفاده میشوند.

– آنتی اکسیدان های مناسب که برای ترمیم بافت های آسیب دیده و زخم ها مورد استافده قرارمیگیرد.

– بالم لب باید از مواد طبیعی ساخته شده باشد.

مزایا

– محافظت در برابر سرما

– مانع ترک خوردن و زخم شدن لب ها

– درخشان شدن لب ها و دادن ظاهری جذاب به لب ها

– پرکردن خطوط لب

– در امان بودن از اشعه های مضر خورشیدی

شما میتوانید با خرید بالم لب مورد نظرتان از فروشگاه حراجی تو سلامت و زیبایی را برای خود به ارمغان آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =